Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Get Adobe Flash player

Szacunkowe przychody z instalacji fotowoltaicznej w zależności od wielkości instalacji i miejsca jej posadowienie, nie znając ostatecznego kształtu ustawy  o Odnawialnych Źródłach Energii trudno jest oszacować. Zakłada się, że koszt sprzedaży energii sprzedawanej do sieci energetycznej będzie wahał się na poziomie 0,60-0,70 zł za kWh czyli 600-700 zł za 1MWh - oczywiście w systemie aukcyjnym.

Z tego co można zauważyć ustawodawca, szczególnie dąży do tego, aby inwestorzy budowali mikroinstalacje generujące energię elektryczną na potrzeby własne. W takim wypadku wartość wyprodukowanej energii jest równa cenie energii razem z przesyłem jaką płacimy na podstawie rachunków do zakładu energetycznego, czyli ok 600 zł - 750 zł za kWh (w zależności z jakim zakładem mamy podpisaną umowę, PGE, Energa, Enea, Tauron, RWE, czy PKP Energia)

Czy firma może zyskać na budowie własnej instalacji fotowoltaicznej ? Aby odpowiedzieć na to pytanie proszę zapoznać się z naszą analizą sporządzoną na potrzeby takiej instalacji dla przeciętnego gospodarstwa domowego, w przypadku instalacji w firmie, na dachu naszego zakładu przemysłowego, hurtowni, sklepu czy nawet fermy kurzej, opis stopu zwrotu z inwestycji jest analogiczny.

Analiza znajduje się w menu Domowe instalacje słoneczne/Zysk z instalacji