Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Get Adobe Flash player

Z początkiem 2015 r. ruszył nabór Banków do programu Prosument, które będę następnie udzielać 40% dotacji dla osób fizycznych

 

Zgodnie z informacją z posiedzenia Rady Nadzorczej NFOŚiGW w dniu 28.02.2014 r. zostały ustalone szczegółowe warunki programu pilotażowego "Prosument" którego celem jest dofinansowanie do zakupu i montażu mikroinstalacji odnawialnych źródeł energii.

Ustalono, że:

I etap programu pilotażowego obejmie lata 2014 i 2015, a w jego ramach wydanych zostanie 200 min zł (100 min zł dla prosumentów, wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych oraz 100 min zł dla jednostek samorządu terytorialnego). Dotacja wyniesie odpowiednio:
a)    40% - dla instalacji fotowoltaicznych oraz małych elektrowni wiatrowych,
b)    20% - dla pozostałych instalacji OZE typu: kolektory słoneczne, pompy ciepła.


II etap programu lata 2016 - 2020 zostanie wydanych 400 min zł:
a)    30% - dla instalacji fotowoltaicznych oraz małych elektrowni wiatrowych,
b)    15% - dla pozostałych instalacji OZE typu: kolektory słoneczne, pompy ciepła.


 

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej wraz z funduszami wojewódzkimi dysponuje środkami finansowymi zabezpieczonymi na różnorakie inwestycje w odnawialne źródła energii, w ramach opracowanych programów wsparcia.

Najczęściej jest to wsparcie w postaci dopłat do odsetek od kredytów bankowych przeznaczonych na działania proekologiczne, dzięki któremu realna stopa kredytu może ulec obniżeniu do 3,00%

Aby uzyskać szczegółowe informacje prosimy o kontakt za pośrednictwem formularza.

 


02.04.2013

Jak poinformował „Puls Biznesu” Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju (EBOR) szykuje 200 mln euro na wsparcie mikroinstalacji OZE w Polsce.

Zgodnie z doniesieniem gazety gazety PB EBOR zaprosił Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW) do współpracy w programie PolSEFF i podpisał już w tym zakresie list intencyjny z NFOŚiGW.

PB podaje także, że program PolSEFF adresowany będzie do małych i średnich przedsiębiorstw zainteresowanych inwestycjami energooszczędnymi lub w mikroinstalacje OZE. Zainteresowane firmy będą mogły zaciągnąć na ten cel kredyty w wysokości do 1 mln euro.

Według informacji PB EBOR, na wsparcie polskiej energetyki chce przeznaczyć w tym roku około 300-400 mln euro.