Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Get Adobe Flash player

W swojej ofercie posiadamy możliwość budowy instalacji fotowoltaicznej na tzw. trakerach.

Trackery w naszej ofercie są urządzeniami, dzięki którym systemy instalacji fotowoltaicznej podąża za faktycznym, najmocniejszym w danym momencie nasileniem promieniowania słonecznego, całkiem inaczej niż jest to w przypadku trakerów, które nadążają za słońcem za pośrednictwem GPRS, gdzie jedynie określa się przewidywalne nasilenie słońca.

Zastosowanie takiego systemu daje do 60% więcej wygenerowanej energii w stosunku do instalacji stacjonarnych na dachach czy gruncie, dzięki temu że tracker wykorzystuje zastosowany układ różnicowy, stąd też nawet przy dużym zachmurzeniu jest w stanie znaleźć optymalne położenie względem pozyskania maksymalnej mocy energii elektrycznej. Jednak koszt takiej instalacji jest o ok. 60% wyższy niż koszt instalacji na dachu, w takim przypadku zyskujemy wyższą efektywność instalacji w stosunku do powierzchni.

Trackery są zaprojektowane do montażu dwóch, czterech, sześciu lub ośmiu modułów fotowoltaicznych:

- traker o mocy 0,5 kW (pod dwa panele),
- traker o mocy 1,0 kW (pod cztery panele),
- traker o mocy 1,5 kW (pod sześć paneli),
- traker o mocy 2,0 kW (pod osiem paneli).

Kąt obrotu w azymucie wschód-zachód wynosi 210°, natomiast w kierunku północ-południe do 90°. Specjalne łożyskowanie zapewnia płynną pracę systemu i bardzo długie użytkowanie. W czasie nocy tracker ustawia się w pozycji na wschód oczekując na pojawienie się słońca. Elektronika sterująca zamontowana jest w hermetycznej obudowie, odpornej na niekorzystne warunki atmosferyczne.

Nasze trakery posiadają sterownik, który umożliwia współpracę z zewnętrznym kontrolerem wiatru. Jest to mikroprocesorowe urządzenie, generujące na podstawie pomiaru prędkości wiatru - sygnał „wind alarm”, którego podanie do czujki różnicowej służy ochronie przed zniszczeniem mechanicznym zarówno zamontowanego na trackerze pola fotowoltaicznego, jak i samego urządzenia śledzącego. Po otrzymaniu przez czujkę różnicową sygnału alarmu wiatrowego, wykonywany jest algorytm, w wyniku którego w odstępie 5 sekundowym, sprawdzane jest, czy siła wiatru przekracza ustawiony poziom. Jeżeli potwierdzi się sygnał nasilającego się wiatru, panele przyjmują na czas 5 minut położenie horyzontalne. W tym czasie ignorowane są wszelkie sygnały o stanie wietrzności. Po tym czasie ponownie analizowana jest siła wiatru i w zależności od wyniku panele "wstają" albo nadal przyjmuję położenie horyzontalne.

 

 

 

Szukaj