Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Get Adobe Flash player

Główne elementy mikroinstalacji fotowoltaicznej posadowionej na dachu domu, garażu, sklepu, magazynu i innych budynków to:

  • panele fotowoltaiczne
  • falownik wraz z zabezpieczeniami
  • okablowanie
  • specjalne przewody instalacyjne i łącznki
  • konstrukcja nośna (w tym przypadku szyny mocowane do krokwi dachu)

W przypadku mikroinstalacji fotowoltaicznej posadowionej na gruncie, zamiast szyn stosuje się stojaki wymuszające kąt 30 stopni.

Panele fotowoltaiczne składają się z ogniw fotowoltaicznych, połączonych półprzewodnikami w jeden moduł. W zależności od zastosowanych modułów możemy wyróżniamy panele monokrystaliczne i polikrystaliczne.
Panele fotowoltaiczne stosownie od materiałów z których są wykonane cechują się różną wydajnością i sprawnością. Zazwyczaj wykonane są z mieszanek krzemu, a co za tym idzie są w 100% biodegradowalne.
Ich zadaniem jest generowanie energii elektrycznej ze słońca. Jednak aby panel wytwarzał dla nas energię elektryczną nie jest koniecznym bezwzględne jego nasłonecznienie, ponieważ panele wykorzystuję także promieniowanie rozproszone, dzięki czemu uzyskują energię elektryczną także w pochmurne dni, a nawet podczas opadu deszczu czy śniegu. Co więcej, panele które znajdują się w naszej ofercie, w przypadku zaśnieżenia czy oblodzenia zaczynają generować energię cieplną, dzięki której śnieg czy lód topi się, a panel nadal generuje energię elektryczną. Energia elektryczna uzyskiwana bezpośrednio z paneli to prąd o napięciu stałym, który aby mógł być przesyłany na zakładu energetycznego musi zostać przetworzony na prąd zmienny – do tego służy falownik.

Instalacje nasze są budowane w oparciu o najwyższej klasy panele fotowoltaiczne firmy Renesola, które cechują się jedną z najwyższych sprawności, dzięki czemu produktu te są objęte 25 letnią liniową gwarancją wydajności.

 

 


 

Falownik to urządzenie którego celem jest zamiana prądu stałego, generowanego przez panele fotowoltaiczne, na prąd o napięciu zmiennym o tych samych cechach i parametrach co w sieci energetycznej.
Falownik pełni także funkcje zabezpieczające i monitorujące system, a w przypadku wykrytych błędów czy uszkodzeń niezwłocznie raportuje drogą internetową do zdefiniowanego użytkownika.

 

 

 

 

 

 

 


Konstrukcja nośnia dla paneli posadowionych na dachach to profile szynowe mocowane pod dachówkę, bez ingerencji w dachówkę. W przypadku instalacji posadowionej na gruncie, instaluje się ocynkowane profile stalowe o wymuszonym koncie 30 stopni.

 

 


Bardzo istotnym elementem farmy fotowoltaicznej, wbrew pozorom, się przewody i złączniki, ponieważ to one są odpowiedzialne za przesył energii elektrycznej z paneli do falownika. Zgodnie z maksymą, że najmocniejszy łańcuch jest tak mocny, jak jego najsłabsze ogniwo, nasze instalacje są oparte o najwyższej jakości przewody przesyłowe i złączki, po to aby jak najmniej generowały strat podczas przesyłu energii elektrycznej.