Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Get Adobe Flash player

Zapraszamy do zapoznania się z innowacyjnym systemem podgrzewania wody z zastosowaniem instalacji fotowoltaicznej. Jest to doskonała alternatywa, zarówno pod względem technologicznym jak i ekonomicznym, w stosunku do popularnych solarów.

Głównym elementem systemu jest hybrydowy podgrzewacz wody. Ogrzewacz hybrydowy składa się z wysokiej jakości zbiornika, dwóch suchych grzałek , opatentowanego modułu sterującego pracą grzałek, systemu zabezpieczeń, anody Mg. Ponadto ogrzewacz dodatkowo posiada wbudowany wymiennik o powierzchni 1 m² pozwalający na połączenie z istniejącym w domu lub planowanym konwencjonalnym źródłem ciepła. Ogrzewacz można podłączyć do zewnętrznego systemu rozprowadzania ciepła o max. temperaturze 100°C i ciśnieniu 1MPa. Wymiennik pracuje w trybie wymuszonym i samoczynnym obiegu wody. Podgrzewacz posiada także wyjście prądu stałego DC na inwerter, w którym dochodzi do przetworzenia energii elektrycznej na prąd zmienny AC 230V. Wytworzone w ten sposób nadwyżki energii mogą być zużyte na własne potrzeby gospodarstwa domowego lub sprzedaż wyprodukowanej za pomocą naszych mikroinstalacji energii elektrycznej po ustalonych stawkach.

Hybrydowy ogrzewaczy wody działa następująco: po podgrzaniu wody do nastawionej wartości temperatury podgrzewacz wyłączy się i przepływ energii elektrycznej zostanie automatycznie przełączony do inwertera, gdzie dojdzie do przetworzenia prądu stałego na prąd zmienny, zaś wyprodukowany w ten sposób prąd, zostanie dostarczony do wewnętrznej domowej instalacji elektrycznej. Ekologicznie wyprodukowany prąd elektryczny jest w pierwszej kolejności wykorzystywany w wewnętrznej sieci elektrycznej - więc jeśli produkcja ta pokrywa zapotrzebowanie na energię elektryczną danego gospodarstwa domowego, nie dochodzi wtedy do odbioru energii elektrycznej z sieci ogólnodostępnej. Wyprodukowana w ten sposób energia elektryczna jest nie tylko ekologiczna w stosunku do środowiska naturalnego, lecz również oszczędza właścicielowi znaczące środki pieniężne. Zastosowanie podgrzewacza wody umożliwia nie tylko 100% wykorzystanie wyprodukowanej w panelach fotowoltaicznych energii elektrycznej, lecz pozwala też na stosowanie większych instalacji fotowoltaicznych w porównaniu z pojemnością podgrzewacza wody, co wyraźnie polepsza ogrzewanie wody ciepłej nawet przy małej intensywności promieniowania słonecznego. W przypadku większego odbioru wody ciepłej prowadzącego do obniżenia jej temperatury, w podgrzewaczu wody dojdzie do automatycznego przepływu energii elektrycznej z inwertera (wyprodukowanej w panelach fotowoltaicznych) do
podgrzewacza wody. Inwerter zostanie wyłączony. Po podgrzaniu wody cały proces się automatycznie powtarza. Końcowym efektem stosowania podgrzewacza wody jest nie tylko woda ciepła, lecz również produkcja energii elektrycznej do potrzeb własnego gospodarstwa domowego. Wszystko to dzięki ekologicznie czystemu źródłu energii elektrycznej.

Dodatkowo, dzięki zamontowanemu wymiennikowi, w sezonie zimowym zamiast energii elektrycznej z sieci, do ogrzewania wody wykorzystywana będzie energia cieplna z konwencjonalnych źródeł (kocioł, piec, kominek). Daje to możliwość wyboru trybu pracy ogrzewacza:
wariant 1: ogrzewanie z kotłowni, cała energia z paneli kierowana do inwertera i zużywana w sieci wewnętrznej - oszczędność prądu 230V;
wariant 2: wspomaganie ogrzewania konwencjonalnego pracą grzałki prądu stałego DC z paneli fotowoltaicznych - oszczędność opału.