Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Get Adobe Flash player

Myśląc o finansowaniu własnej elektrowni słonecznej za pośrednictwem kredytu, bezkonkurencyjny jest Bank Ochrony Środowiska ze swoją ofertą. Jako instytucja działająca proekologicznie, bank ten, wśród wielu produktów, posada instrument finansowy w postaci preferencyjnego kredytu skierowanego bezpośrednio do inwestorów chcących sfinansować budowę instalacji fotowoltaicznych.

Koszty typowych kredytów inwestycyjnych są stosunkowo wysokie, jednak można je obniżyć za pośrednictwem dopłat do odsetek z instrumentów Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, jednak i tak, oferta BOŚ Banku pod tym względem jest najkorzystniejsza.

Także, Bank Gospodarki Żywnościowej posiada w ofercie specjalny produkt pod nazwą Kredyt Zielona Energia skierowany dla osób fizycznych i osób prawnych prowadzących działalność gospodarczą w zakresie wytwarzania paliw i energii ze źródeł odnawialnych


Zapraszamy do kontaktu z naszym doradcą, który przedstawi szczegółowe informacje.

 


 

Bank Ochrony Środowiska w ciągu najbliższych 2 lat chce wydać na finansowanie odnawialnych źródeł energii przynajmniej 3 mld zł.

Jak zapowiadają władze BOŚ, bank pracuje obecnie nad zasadami udzielania pożyczek zwłaszcza w segmencie mikro- i małych instalacji OZE. Po wejściu w życie ustawy o OZE będą one na polskim rynku zupełną nowością, a zasady dopłat do tego rodzaju instalacji, które znajdziemy w projekcie ustawy o OZE, sprawiają, że ten segment odnawialnych źródeł energii wydaje się atrakcyjny nie tylko z punktu widzenia inwestorów, ale także sektora finansowego.

Jak poinformował na łamach "Rzeczpospolitej" prezes BOŚ Mairusz Klimczak, bank ten zamierza przygotować się do rozwoju rynku mikro- i małych instalacji OZE i opracować dla niego nowe produkty. – Przygotowujemy się do wejścia w życie ustawy o odnawialnych źródłach energii, która otworzy nowy rynek, szczególnie w obszarze różnego typu instalacji z zakresu energetyki odnawialnej. Jesteśmy gotowi kredytować takie inwestycje. Możemy na te cele przeznaczyć 3 mld zł w ciągu dwóch lat - zapewnia na łąmach "RZ" Mariusz Klimczak.

 

Źródło: gramwzielone.pl