Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Get Adobe Flash player

Nawet 300 tys. zł na zaledwie 6 proc. w skali roku mogą otrzymać przedsiębiorcy, którzy chcą zainwestować w poprawę efektywności energetycznej swoich firm. Specjalnie dla nich Agencja Rozwoju Przemysłu  S.A. w porozumieniu z PARP przygotowała instrument finansowy „Energopożyczka”. Obecnie jest to najkorzystniejsza oferta na rynku w tym segmencie pożyczek.

„Energopożyczka” jest przeznaczona dla małych i średnich przedsiębiorców, a także przedsiębiorstw samorządu terytorialnego, które chcą sfinansować wdrażanie rozwiązań optymalizujących zużycie energii. Środki z pożyczki mogą być wykorzystane m.in. na zakup urządzeń i systemów informatycznych, służących racjonalnemu zarządzaniu energią lub na poprawę izolacji cieplnej budynku. Można je też przeznaczyć na energooszczędne urządzenia i technologie, takie jak: wysoko sprawne silniki i napędy elektryczne, systemy oświetlenia, systemy sprężonego powietrza, kotły do wytwarzania pary.

Maksymalna wielkość pożyczki wynosi 300 tys. zł.  Dla przedsiębiorców szczególnie atrakcyjne mogą być: oprocentowanie z niską marżą i długi termin spłaty „Energopożyczki” – teraz aż do 72 miesięcy. ARP SA dopuszcza różnorodne sposoby zabezpieczeń i wymaga niewielkiego wkładu własnego (nie może on być jednak niższy, niż 10 proc. wysokości wnioskowanej kwoty). Pożyczkobiorca ma też możliwość wcześniejszej spłaty bez dodatkowych opłat.

Ze środków „Energopożyczki” mogą być finansowane inwestycje:

  • prowadzące do zmniejszenia energochłonności w gospodarce energetycznej,
  • prowadzące do zmniejszenia zużycia energii w procesach produkcyjnych,
  • mające na celu zwiększenie udziału energii odnawialnej i energii pozyskiwanej z odpadów lub ciepła odpadowego w gospodarce energetycznej,
  • wprowadzające energooszczędne urządzenia i technologie, m.in. wysokosprawne silniki i napędy elektryczne, systemy oświetlenia, systemy sprężonego powietrza, kotły do wytwarzania pary, odwadniacze i systemy gospodarki parą, systemy skojarzonego wytwarzania ciepła i energii elektrycznej.


Środki z „Energopożyczki” mogą być przeznaczone także na:

  • zakup systemów zarządzania środowiskiem oraz systemów oznakowań ekologicznych związanych z ochroną środowiska przed negatywnymi skutkami produkcji i zużycia energii,
  • zakup narzędzi, urządzeń i systemów informatycznych, służących poprawie efektywności energetycznej i racjonalnemu zarządzaniu energią,
  • wykonanie audytów energetycznych,
  • wykonanie projektów technicznych, prowadzących do realizacji przedsięwzięcia poprawiającego efektywność energetyczną,
  • inne nakłady i działania prowadzące do zmniejszenia zużycia energii i kosztów energii.


„Energopożyczka” czyli fundusz ARP S.A.: został utworzony przez Agencję Rozwoju Przemysłu S.A. na podstawie umowy z Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości.

źródło: ARP S.A.

Zapraszamy do kontaktu z naszym doradcą, który przedstawi szczegółowe informacje.
email:    
tel: +48 537-410-991
Formularz zapytania

 

Szukaj

Doradztwo

Zapewniamy bezpłatną pomoc doradców w przygotowaniu dokumentów oraz gwarantujemy szybki czas realizacji wniosków.

Wnioski są rozpatrywane bezpłatnie, a Agencja Rozwoju Przemysłu nie pobiera prowizji za udzielenie pożyczki.

Jest to najbardziej konkurencyjna oferta  na rynku ofert przeznaczonych dla mikro, małych i średnich przedsiębiorców planujących realizację przedsięwzięć poprawiających efektywność energetyczną.