Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Get Adobe Flash player

Działanie 4.2 EKO-PRZEDSIĘBIORSTWA

Dotacje dla przedsiębiorców aż 80 mln PLN

 

W maju 2018 r dla województwa małopolskiego rozpocznie się nabór na konkurs 4.2 Eko-przedsiębiorstwa.

Dotację – do 80% - będzie można otrzymać na kompleksową modernizacją energochłonnych obiektów, będących zapleczem działalności przedsiębiorstw (np. budynki produkcyjne, usługowe, produkcyjno-usługowe) oraz zwiększone wykorzystanie odnawialnych źródeł energii.

Termomodernizacja i OZE

a) ocieplenie obiektu, wymiana okien, drzwi zewnętrznych oraz oświetlenia na energooszczędne,

b) przebudowa systemów grzewczych wyłącznie wykorzystujące biomasę lub paliwa gazowe wraz z wymianą i przyłączeniem źródła ciepła, systemów wentylacji i klimatyzacji, instalacją systemów chłodzących.

c) zastosowanie automatyki pogodowej i systemów zarządzania budynkiem,

d) budowa lub przebudowa wewnętrznych instalacji odbiorczych oraz likwidacja dotychczasowych źródeł ciepła,

e) instalacja mikrokogeneracji / mikrotrigeneracji na potrzeby własne,

f) wykorzystanie technologii OZE w budynkach np.: fotowoltaiki, solary, pompy ciepła).

Energooszczędne technologie produkcji.

Dotacje na np. zastosowanie energooszczędnych technologii produkcji, wymiana maszyn, modernizacja środków produkcji, przebudowa linii produkcyjnych na bardziej efektywne energetycznie, zastosowanie technologii odzysku energii wraz z systemem wykorzystania energii ciepła odpadowego w ramach przedsiębiorstwa, wprowadzenie systemów zarządzania energią.

Rozwój budownictwa energooszczędnego oraz pasywnego.

Dotacje otrzymają projekty o charakterze demonstracyjnym, pilotażowym. Projekty takie będą miały na celu szerzenie wiedzy na temat korzyści ekonomicznych wynikających z zastosowania tego rodzaju rozwiązań w budownictwie, przy jednoczesnym promowaniu ich wykorzystania z punktu widzenia ochrony klimatu. W przypadku tego rodzaju projektów będą one mogły być realizowane wyłączenie, w połączeniu z modernizacją energetyczną lub odnawialnymi źródłami energii.

Zespół naszych ekspertów specjalizujący się w obszarze „Efektywności energetycznej” oraz „Odnawialne źróda energii” rzetelnie przeanalizuje zamierzenie inwestycyjne oraz doradzi w jaki sposób należy spełnić założenia konkursy, żeby dostać dofinansowanie.

 

Zapraszamy do współpracy, przygotowujemy kompleksową dokumentację projektową pod uzyskanie dotacji.

+48 609-437-218

 

Instalacje domowe

Zacznij zarabiać na energii słonecznej! Wybudujemy Ci na dachu Twojego domu własną mikroelektrownię słoneczną, dzięki której będziesz mógł sprzedawać energię elektryczną i na niej zarabiać, a Twoje rachunku za prąd zmaleją do zera ... więcej

Firmowe instalacje

Posiadasz firmę, magazyn, hurtownię, a może sklep ? Zwiększ swoje zyski, zacznij wytwarzać energię elektryczną na własne potrzeby, a nadwyżki będziesz mógł sprzedać po cenach gwarantowanych do sieci energetycznej Twojego zakładu ... więcej

Firmowa instalacja fotowoltaiczna to propozycja dla przedsiębiorców którzy:

 • chcą generować dodatkowe zyski ze sprzedaży energii elektrycznej wykorzystując dachy swoich firm, magazynów, hall itp.
 • mają duże zapotrzebowanie na energię elektryczną i chcą obniżyć koszty energii do zera
 • chcą zapewnić sobie bezpieczeństwo energetyczne
 • wysoka stopa zwrotu inwestycji w krótkim czasie

Podjęcie decyzji przedsiębiorcy  o inwestycji w instalacje fotowoltaiczne powinna ułatwić informacja oraz wsparcie jakie oferujemy w pozyskaniu zewnętrznych źródeł finansowania takiej instalacji, a także fakt wysokiej stopy zwrotu inwestycji w dość krótkim okresie. Ponadto, celem wsparcia przedsiębiorców uruchomiono specjalne programy i preferencyjne kredyty ułatwiające inwestycje w Odnawialne Źródła Energii, do których zalicza się również fotowoltaika – więcej

Gdzie można zainstalować panele fotowoltaiczne ?

 • magazyny,
 • hale,
 • hurtownie,
 • biurowce
 • hotele,
 • parkingi
 • fermy
 • inne powierzchnie dachowe posiadające zarówno dachy skośne jak i płaskie.


Do instalacji do 40 kW mocy (około 300 m2 dachu) nie jest wymagane pozwolenie na budowę ani projekt budowlany, a szacowany zysk roczny z takiej instalacji to ok. 46 tyś zł rocznie przez 15 lat (na podstawie projektu Ustawy o OZE z 9 października 2012).

Jeżeli natomiast, inwestor zdecyduje się na instalację powyżej 40 kW na przykład 100 kW mocy (ok 750 m2 dachu skośnego lub 2000 m2 gruntu) to musi już uzyskać
warunki przyłączeniowe i pozwolenie na budowę. Jednak zysk z takiej inwestycji, na podstawie stawek gwarantowanych w projekcie Ustawy o OZE wyniesie ok. 115 tyś zł rocznie przez kolejnych 15 lat.

Po tym okresie instalacje nadal będą produkowały energię elektryczną (zakładany czas żywotności paneli to 30 lat, przy czym nasze panele posiadają 25 letnią linową gwarancję wydajności), a odsprzedaż do sieci będzie odbywała się po stawkach rynkowych.

 

Szukaj

Doniesienia

Mali wytwórcy dostaną więcej  .... więcej

------------------------------------

Prąd podrożeje w obronie kopalni  .... więcej

------------------------------------

Coraz wyższe rachunki za prąd. Energia "ucieka"  .... więcej

------------------------------------

Raport: Rozwój OZE na terenach wiejskich  .... więcej

------------------------------------

Nowe standardy dla budynków .... więcej

------------------------------------

Kłopoty z prądem. Twój telewizor też wyłączą? ... więcej

------------------------------------

Za 4 lata zaczniemy w Polsce celowo wyłączać prąd. Będzie go za mało ...więcej

------------------------------------

Zwrot podatku VAT za instalację domową ...więcej