Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Get Adobe Flash player

Instalacje domowe

Zacznij zarabiać na energii słonecznej! Wybudujemy Ci na dachu Twojego domu własną mikroelektrownię słoneczną, dzięki której będziesz mógł sprzedawać energię elektryczną i na niej zarabiać, a Twoje rachunku za prąd zmaleją do zera ... więcej

Firmowe instalacje

Posiadasz firmę, magazyn, hurtownię, a może sklep ? Zwiększ swoje zyski, zacznij wytwarzać energię elektryczną na własne potrzeby, a nadwyżki będziesz mógł sprzedać po cenach gwarantowanych do sieci energetycznej Twojego zakładu ... więcej

Szacunkowe przychody z instalacji fotowoltaicznej w zależności od wielkości instalacji i miejsca jej posadowienie, nie znając ostatecznego kształtu ustawy  o Odnawialnych Źródłach Energii trudno jest oszacować. Zakłada się, że koszt sprzedaży energii sprzedawanej do sieci energetycznej będzie wahał się na poziomie 0,60-0,70 zł za kWh czyli 600-700 zł za 1MWh - oczywiście w systemie aukcyjnym.

Z tego co można zauważyć ustawodawca, szczególnie dąży do tego, aby inwestorzy budowali mikroinstalacje generujące energię elektryczną na potrzeby własne. W takim wypadku wartość wyprodukowanej energii jest równa cenie energii razem z przesyłem jaką płacimy na podstawie rachunków do zakładu energetycznego, czyli ok 600 zł - 750 zł za kWh (w zależności z jakim zakładem mamy podpisaną umowę, PGE, Energa, Enea, Tauron, RWE, czy PKP Energia)

Czy firma może zyskać na budowie własnej instalacji fotowoltaicznej ? Aby odpowiedzieć na to pytanie proszę zapoznać się z naszą analizą sporządzoną na potrzeby takiej instalacji dla przeciętnego gospodarstwa domowego, w przypadku instalacji w firmie, na dachu naszego zakładu przemysłowego, hurtowni, sklepu czy nawet fermy kurzej, opis stopu zwrotu z inwestycji jest analogiczny.

Analiza znajduje się w menu Domowe instalacje słoneczne/Zysk z instalacji