Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Get Adobe Flash player

Instalacje domowe

Zacznij zarabiać na energii słonecznej! Wybudujemy Ci na dachu Twojego domu własną mikroelektrownię słoneczną, dzięki której będziesz mógł sprzedawać energię elektryczną i na niej zarabiać, a Twoje rachunku za prąd zmaleją do zera ... więcej

Firmowe instalacje

Posiadasz firmę, magazyn, hurtownię, a może sklep ? Zwiększ swoje zyski, zacznij wytwarzać energię elektryczną na własne potrzeby, a nadwyżki będziesz mógł sprzedać po cenach gwarantowanych do sieci energetycznej Twojego zakładu ... więcej

Z początkiem 2015 r. ruszył nabór Banków do programu Prosument, które będę następnie udzielać 40% dotacji dla osób fizycznych

 

Zgodnie z informacją z posiedzenia Rady Nadzorczej NFOŚiGW w dniu 28.02.2014 r. zostały ustalone szczegółowe warunki programu pilotażowego "Prosument" którego celem jest dofinansowanie do zakupu i montażu mikroinstalacji odnawialnych źródeł energii.

Ustalono, że:

I etap programu pilotażowego obejmie lata 2014 i 2015, a w jego ramach wydanych zostanie 200 min zł (100 min zł dla prosumentów, wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych oraz 100 min zł dla jednostek samorządu terytorialnego). Dotacja wyniesie odpowiednio:
a)    40% - dla instalacji fotowoltaicznych oraz małych elektrowni wiatrowych,
b)    20% - dla pozostałych instalacji OZE typu: kolektory słoneczne, pompy ciepła.


II etap programu lata 2016 - 2020 zostanie wydanych 400 min zł:
a)    30% - dla instalacji fotowoltaicznych oraz małych elektrowni wiatrowych,
b)    15% - dla pozostałych instalacji OZE typu: kolektory słoneczne, pompy ciepła.


 

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej wraz z funduszami wojewódzkimi dysponuje środkami finansowymi zabezpieczonymi na różnorakie inwestycje w odnawialne źródła energii, w ramach opracowanych programów wsparcia.

Najczęściej jest to wsparcie w postaci dopłat do odsetek od kredytów bankowych przeznaczonych na działania proekologiczne, dzięki któremu realna stopa kredytu może ulec obniżeniu do 3,00%

Aby uzyskać szczegółowe informacje prosimy o kontakt za pośrednictwem formularza.

 


02.04.2013

Jak poinformował „Puls Biznesu” Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju (EBOR) szykuje 200 mln euro na wsparcie mikroinstalacji OZE w Polsce.

Zgodnie z doniesieniem gazety gazety PB EBOR zaprosił Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW) do współpracy w programie PolSEFF i podpisał już w tym zakresie list intencyjny z NFOŚiGW.

PB podaje także, że program PolSEFF adresowany będzie do małych i średnich przedsiębiorstw zainteresowanych inwestycjami energooszczędnymi lub w mikroinstalacje OZE. Zainteresowane firmy będą mogły zaciągnąć na ten cel kredyty w wysokości do 1 mln euro.

Według informacji PB EBOR, na wsparcie polskiej energetyki chce przeznaczyć w tym roku około 300-400 mln euro.