Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Get Adobe Flash player

Działanie 4.2 EKO-PRZEDSIĘBIORSTWA

Dotacje dla przedsiębiorców aż 80 mln PLN

 

W maju 2018 r dla województwa małopolskiego rozpocznie się nabór na konkurs 4.2 Eko-przedsiębiorstwa.

Dotację – do 80% - będzie można otrzymać na kompleksową modernizacją energochłonnych obiektów, będących zapleczem działalności przedsiębiorstw (np. budynki produkcyjne, usługowe, produkcyjno-usługowe) oraz zwiększone wykorzystanie odnawialnych źródeł energii.

Termomodernizacja i OZE

a) ocieplenie obiektu, wymiana okien, drzwi zewnętrznych oraz oświetlenia na energooszczędne,

b) przebudowa systemów grzewczych wyłącznie wykorzystujące biomasę lub paliwa gazowe wraz z wymianą i przyłączeniem źródła ciepła, systemów wentylacji i klimatyzacji, instalacją systemów chłodzących.

c) zastosowanie automatyki pogodowej i systemów zarządzania budynkiem,

d) budowa lub przebudowa wewnętrznych instalacji odbiorczych oraz likwidacja dotychczasowych źródeł ciepła,

e) instalacja mikrokogeneracji / mikrotrigeneracji na potrzeby własne,

f) wykorzystanie technologii OZE w budynkach np.: fotowoltaiki, solary, pompy ciepła).

Energooszczędne technologie produkcji.

Dotacje na np. zastosowanie energooszczędnych technologii produkcji, wymiana maszyn, modernizacja środków produkcji, przebudowa linii produkcyjnych na bardziej efektywne energetycznie, zastosowanie technologii odzysku energii wraz z systemem wykorzystania energii ciepła odpadowego w ramach przedsiębiorstwa, wprowadzenie systemów zarządzania energią.

Rozwój budownictwa energooszczędnego oraz pasywnego.

Dotacje otrzymają projekty o charakterze demonstracyjnym, pilotażowym. Projekty takie będą miały na celu szerzenie wiedzy na temat korzyści ekonomicznych wynikających z zastosowania tego rodzaju rozwiązań w budownictwie, przy jednoczesnym promowaniu ich wykorzystania z punktu widzenia ochrony klimatu. W przypadku tego rodzaju projektów będą one mogły być realizowane wyłączenie, w połączeniu z modernizacją energetyczną lub odnawialnymi źródłami energii.

Zespół naszych ekspertów specjalizujący się w obszarze „Efektywności energetycznej” oraz „Odnawialne źróda energii” rzetelnie przeanalizuje zamierzenie inwestycyjne oraz doradzi w jaki sposób należy spełnić założenia konkursy, żeby dostać dofinansowanie.

 

Zapraszamy do współpracy, przygotowujemy kompleksową dokumentację projektową pod uzyskanie dotacji.

+48 609-437-218

 

Instalacje domowe

Zacznij zarabiać na energii słonecznej! Wybudujemy Ci na dachu Twojego domu własną mikroelektrownię słoneczną, dzięki której będziesz mógł sprzedawać energię elektryczną i na niej zarabiać, a Twoje rachunku za prąd zmaleją do zera ... więcej

Firmowe instalacje

Posiadasz firmę, magazyn, hurtownię, a może sklep ? Zwiększ swoje zyski, zacznij wytwarzać energię elektryczną na własne potrzeby, a nadwyżki będziesz mógł sprzedać po cenach gwarantowanych do sieci energetycznej Twojego zakładu ... więcej

Z początkiem 2015 r. ruszył nabór Banków do programu Prosument, które będę następnie udzielać 40% dotacji dla osób fizycznych

 

Zgodnie z informacją z posiedzenia Rady Nadzorczej NFOŚiGW w dniu 28.02.2014 r. zostały ustalone szczegółowe warunki programu pilotażowego "Prosument" którego celem jest dofinansowanie do zakupu i montażu mikroinstalacji odnawialnych źródeł energii.

Ustalono, że:

I etap programu pilotażowego obejmie lata 2014 i 2015, a w jego ramach wydanych zostanie 200 min zł (100 min zł dla prosumentów, wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych oraz 100 min zł dla jednostek samorządu terytorialnego). Dotacja wyniesie odpowiednio:
a)    40% - dla instalacji fotowoltaicznych oraz małych elektrowni wiatrowych,
b)    20% - dla pozostałych instalacji OZE typu: kolektory słoneczne, pompy ciepła.


II etap programu lata 2016 - 2020 zostanie wydanych 400 min zł:
a)    30% - dla instalacji fotowoltaicznych oraz małych elektrowni wiatrowych,
b)    15% - dla pozostałych instalacji OZE typu: kolektory słoneczne, pompy ciepła.


 

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej wraz z funduszami wojewódzkimi dysponuje środkami finansowymi zabezpieczonymi na różnorakie inwestycje w odnawialne źródła energii, w ramach opracowanych programów wsparcia.

Najczęściej jest to wsparcie w postaci dopłat do odsetek od kredytów bankowych przeznaczonych na działania proekologiczne, dzięki któremu realna stopa kredytu może ulec obniżeniu do 3,00%

Aby uzyskać szczegółowe informacje prosimy o kontakt za pośrednictwem formularza.

 


02.04.2013

Jak poinformował „Puls Biznesu” Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju (EBOR) szykuje 200 mln euro na wsparcie mikroinstalacji OZE w Polsce.

Zgodnie z doniesieniem gazety gazety PB EBOR zaprosił Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW) do współpracy w programie PolSEFF i podpisał już w tym zakresie list intencyjny z NFOŚiGW.

PB podaje także, że program PolSEFF adresowany będzie do małych i średnich przedsiębiorstw zainteresowanych inwestycjami energooszczędnymi lub w mikroinstalacje OZE. Zainteresowane firmy będą mogły zaciągnąć na ten cel kredyty w wysokości do 1 mln euro.

Według informacji PB EBOR, na wsparcie polskiej energetyki chce przeznaczyć w tym roku około 300-400 mln euro.

 

 

Szukaj

Doniesienia

Mali wytwórcy dostaną więcej  .... więcej

------------------------------------

Prąd podrożeje w obronie kopalni  .... więcej

------------------------------------

Coraz wyższe rachunki za prąd. Energia "ucieka"  .... więcej

------------------------------------

Raport: Rozwój OZE na terenach wiejskich  .... więcej

------------------------------------

Nowe standardy dla budynków .... więcej

------------------------------------

Kłopoty z prądem. Twój telewizor też wyłączą? ... więcej

------------------------------------

Za 4 lata zaczniemy w Polsce celowo wyłączać prąd. Będzie go za mało ...więcej

------------------------------------

Zwrot podatku VAT za instalację domową ...więcej