|
Instalacje domoweZacznij zarabiać na energii słonecznej! Wybudujemy Ci na dachu Twojego domu własną mikroelektrownię słoneczną, dzięki której będziesz mógł sprzedawać energię elektryczną i na niej zarabiać, a Twoje rachunku za prąd zmaleją do zera ... więcej |
|
Firmowe instalacjePosiadasz firmę, magazyn, hurtownię, a może sklep ? Zwiększ swoje zyski, zacznij wytwarzać energię elektryczną na własne potrzeby, a nadwyżki będziesz mógł sprzedać po cenach gwarantowanych do sieci energetycznej Twojego zakładu ... więcej |
Odpowiadając na potrzeby instytucji publicznych, które przygotowują się do uruchamiania zamówień publicznych w zakresie inwestycji w instalacje fotowoltaiczne, biorąc pod uwagę nasze doświadczenie w branży fotowoltaicznej oraz kadrę inżynierów praktyków, proponujemy współpracę w zakresie przygotowania dokumentacji technicznej - SIWZ (szczegółowych informacji warunków zamówienia) dla planowanych postępowań.
Oczywiście, w przypadku współpracy przy opracowywaniu dokumentacji technicznej planowanych zamówień publicznych, wykluczamy się z udziału w takim postępowaniu jako wykonawca.
RoSTA, producent mrożonek, już od 2 lat do stosuje własną instalację solarną. Do produkcji energii wykorzystuje panele słoneczne. Redukcja emisji CO2 do atmosfery była głównym powodem inwestycji. Strategia firmy wpisuje się w ogólnoświatowe trendy.
Elektrownia słoneczna, zainstalowana na dachu mroźni jest przejawem odpowiedzialnego podchodzenia do spraw związanych z ekologią i ochroną środowiska i wpisuje się w politykę CSR firmy. Zespół modułów zajmuje powierzchnię blisko 600m2 i może wytwarzać energię o mocy 80,5 kWp. To jedna z największych i najnowocześniejszych instalacji w Polsce, wpisująca się w ogólnoświatowe trendy: ograniczenia zużycia nieodnawialnych paliw kopalnych, redukcji emisji gazów cieplarnianych, dywersyfikacji dostaw energii oraz zmniejszenia uzależnienia od dostaw surowców energetycznych z niepewnych rynków.
Zastosowanie przez FRoSTĘ ogniwa fotowoltaiczne bezpośrednio przetwarzają promieniowanie słoneczne na energię elektryczną. Energia, pochodząca z instalacji w całości jest wykorzystywana na potrzeby zakładu. Inwestycja pozwala zaoszczędzić nawet do 30% energii niezbędnej do wychłodzenia mroźni. Dzięki instalacji wartej 400 tys. euro funkcjonowanie zakładu jest tańsze oraz bardziej przyjazne środowisku – wyjaśnia Adam Basałaj, dyrektor generalny FRoSTY. Wytwarzana energia, pochodząca ze słońca jest energią czystą. Przy jej produkcji nie wytwarza się szkodliwy dwutlenek węgla, który zanieczyszcza atmosferę.
Zmniejszeniu zużycia energii w fabryce w Bydgoszczy służy także chłodnicza instalacja amoniakalna, która umożliwia maksymalne zoptymalizowanie zużycia energii. Inne ekologiczne inwestycje FRoSTY to oczyszczalnia ścieków z biofiltrem neutralizującym zapachy, filtry z węglem aktywnym na dachu fabryki, czy wymiana urządzeń na bardziej energooszczędne. W procesie decyzyjnym, dotyczącym modernizacji parku maszynowego lub usprawnienia procesów produkcyjnych, znaczącą rolę przypisuje się ograniczaniu zużycia energii.
Źródło: www.elektroonline.pl
W ramach projektu z dofinansowanego z Regionalnego Programu Operacyjnego województwa Podkarpackiego w Zamiejscowym Wydziale Prawa i Administracji WSPiA w Rzeszowie wykonana została instalacja systemu ogniw fotowoltaicznych. – Jest to jedyna taka instalacja na budynku w Polsce. Łączna powierzchnia ogniw fotowoltaicznych wynosi 200 metrów kwadratowych. Zasada działania systemu jest bardzo prosta. Specjalne ekrany absorbują energię słoneczną i przetwarzają ją na prąd niskiego napięcia. Pozyskany w ten sposób prąd wykorzystany zostanie do oświetlenia budynku i zasilania systemu klimatyzacji.
W celu najefektywniejszego wykorzystania energii słonecznej ogniwa systemu fotowoltaicznego zamontowano w trzech miejscach kampusu w Rzeszowie. Panele znajdują się na budynkach Collegium Administrativum i Collegium Iuridicum oraz na galerii łączącej te budynki. Instalacja systemu ogniw fotowoltaicznych pozwoli na zmniejszenie zużycia prądu pobieranego z sieci energetycznej.
Źródło: Wyższa Szkoła Prawa i Administracji w Rzeszowie
Ambasada Japonii jako pierwsza w Polsce zainstalowała panele fotowoltaiczne. W ten sposób popularyzują taką formę pozyskiwania energii elektrycznej. Modułu zostały zainstalowane na gmachu budynku przy ul. Szwoleżerów w Warszawie pod kątem optymalnym do pozyskiwania energii ze słońca.
Dzięki niemu roczna emisja CO2 zmniejszy się o ponad 13 ton – jak poinformował Tsuyoshi Imamura, pierwszy sekretarz ambasady.
W woj. świętokrzyskim powstanie instalacja fotowoltaiczna o mocy 50 kW
Inwestycja to pomysł Starostwa Powiatowego w Staszowie, a energia powstająca w systemie fotowoltaicznym ma być wykorzystywana przez lokalne centrum sportowe.
Instalacja fotowoltaiczna, którą chce zbudować Starostwo Powiatowe w Staszowie, będzie zasilać w energię oddane niedawno do użytku Centrum Sportu skłądające się m.in. z dwóch basenów i hali sportowej. Władze Starostwa szacują, że energia z systemu PV będzie zaspokajać ok. 80% zapotrzebowania generowanego przez zasilane w nią budynki i zostanie wykorzystywana m.in. do zasilania systemu wentylacji.
Jak informuje Polska Agencja Prasowa powołując się na starostę staszowskiego Andrzeja Karuzela, projekt systemu fotowoltaicznego jest już gotowy, a koszt inwestycji, w sprawie której przetarg zostanie ogłoszony w marcu, ma wynieść ok. 0,5 mln zł.
PAP podaje, że władze Starostwa Powiatowego w Staszowie z realizacją projektu wstrzymują się do podania ostatecznych założeń nowego systemu wsparcia dla operatorów małych systemów fotowoltaicznych, co wskazuje, że energia produkowana przez system PV w Staszowie ma docelowo trafiać także do sieci.
- Czekamy jeszcze na ostateczną decyzję w sprawie definicji małych producentów energii z OZE, którzy będą mogli skorzystać z zielonych certyfikatów. Przymiarki z definicją były do 30-40 kW a nasza instalacja jest zaprojektowana na 50 kW. Jeśli taka definicja by przeszła, musielibyśmy instalacje rozdzielić - dla centrum sportu i osobno dla szkoły - Polska Agencja Prasowa cytuje Andrzeja Karuzela
Źródło: PAP