Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Get Adobe Flash player

Instalacje domowe

Zacznij zarabiać na energii słonecznej! Wybudujemy Ci na dachu Twojego domu własną mikroelektrownię słoneczną, dzięki której będziesz mógł sprzedawać energię elektryczną i na niej zarabiać, a Twoje rachunku za prąd zmaleją do zera ... więcej

Firmowe instalacje

Posiadasz firmę, magazyn, hurtownię, a może sklep ? Zwiększ swoje zyski, zacznij wytwarzać energię elektryczną na własne potrzeby, a nadwyżki będziesz mógł sprzedać po cenach gwarantowanych do sieci energetycznej Twojego zakładu ... więcej

Odpowiadając na potrzeby instytucji publicznych, które przygotowują się do uruchamiania zamówień publicznych w zakresie inwestycji w instalacje fotowoltaiczne, biorąc pod uwagę nasze doświadczenie w branży fotowoltaicznej oraz kadrę inżynierów praktyków, proponujemy współpracę w zakresie przygotowania dokumentacji technicznej - SIWZ (szczegółowych informacji warunków zamówienia) dla planowanych postępowań.

Oczywiście, w przypadku współpracy przy opracowywaniu dokumentacji technicznej planowanych zamówień publicznych, wykluczamy się z udziału w takim postępowaniu jako wykonawca.

 

 

 

RoSTA, producent mrożonek, już od 2 lat do stosuje własną instalację solarną. Do produkcji energii wykorzystuje panele słoneczne. Redukcja emisji CO2 do atmosfery była głównym powodem inwestycji. Strategia firmy wpisuje się w ogólnoświatowe trendy.

 

Elektrownia słoneczna, zainstalowana na dachu mroźni jest przejawem odpowiedzialnego podchodzenia do spraw związanych z ekologią i ochroną środowiska i wpisuje się w politykę CSR firmy. Zespół modułów zajmuje powierzchnię blisko 600m2 i może wytwarzać energię o mocy 80,5 kWp. To jedna z największych i najnowocześniejszych instalacji w Polsce, wpisująca się w ogólnoświatowe trendy: ograniczenia zużycia nieodnawialnych paliw kopalnych, redukcji emisji gazów cieplarnianych, dywersyfikacji dostaw energii oraz zmniejszenia uzależnienia od dostaw surowców energetycznych z niepewnych rynków.
Zastosowanie przez FRoSTĘ ogniwa fotowoltaiczne bezpośrednio przetwarzają promieniowanie słoneczne na energię elektryczną. Energia, pochodząca z instalacji w całości jest wykorzystywana na potrzeby zakładu. Inwestycja pozwala zaoszczędzić nawet do 30% energii niezbędnej do wychłodzenia mroźni. Dzięki instalacji wartej 400 tys. euro funkcjonowanie zakładu jest tańsze oraz bardziej przyjazne środowisku – wyjaśnia Adam Basałaj, dyrektor generalny FRoSTY. Wytwarzana energia, pochodząca ze słońca jest energią czystą. Przy jej produkcji nie wytwarza się szkodliwy dwutlenek węgla, który zanieczyszcza atmosferę.
Zmniejszeniu zużycia energii w fabryce w Bydgoszczy służy także chłodnicza instalacja amoniakalna, która umożliwia maksymalne zoptymalizowanie zużycia energii. Inne ekologiczne inwestycje FRoSTY to oczyszczalnia ścieków z biofiltrem neutralizującym zapachy, filtry z węglem aktywnym na dachu fabryki, czy wymiana urządzeń na bardziej energooszczędne. W procesie decyzyjnym, dotyczącym modernizacji parku maszynowego lub usprawnienia procesów produkcyjnych, znaczącą rolę przypisuje się ograniczaniu zużycia energii.

Źródło: www.elektroonline.pl

W ramach projektu z dofinansowanego z Regionalnego Programu Operacyjnego województwa Podkarpackiego w Zamiejscowym Wydziale Prawa i Administracji WSPiA w Rzeszowie wykonana została instalacja systemu ogniw fotowoltaicznych. – Jest to jedyna taka instalacja na budynku w Polsce. Łączna powierzchnia ogniw fotowoltaicznych wynosi 200 metrów kwadratowych. Zasada działania systemu jest bardzo prosta. Specjalne ekrany absorbują energię słoneczną i przetwarzają ją na prąd niskiego napięcia. Pozyskany w ten sposób prąd wykorzystany zostanie do oświetlenia budynku i zasilania systemu klimatyzacji.


 
W celu najefektywniejszego wykorzystania energii słonecznej ogniwa systemu fotowoltaicznego zamontowano w trzech miejscach kampusu w Rzeszowie. Panele znajdują się na budynkach Collegium Administrativum i Collegium Iuridicum oraz na galerii łączącej te budynki. Instalacja systemu ogniw fotowoltaicznych pozwoli na zmniejszenie zużycia prądu pobieranego z sieci energetycznej.

Źródło: Wyższa Szkoła Prawa i Administracji w Rzeszowie

 

Ambasada Japonii jako pierwsza w Polsce zainstalowała panele fotowoltaiczne. W ten sposób popularyzują taką formę pozyskiwania energii elektrycznej. Modułu zostały zainstalowane na gmachu budynku przy ul. Szwoleżerów w Warszawie pod kątem optymalnym do pozyskiwania energii ze słońca.

Dzięki niemu roczna emisja CO2 zmniejszy się o ponad 13 ton – jak poinformował Tsuyoshi Imamura, pierwszy sekretarz ambasady.

W woj. świętokrzyskim powstanie instalacja fotowoltaiczna o mocy 50 kW

Inwestycja to pomysł Starostwa Powiatowego w Staszowie, a energia powstająca w systemie fotowoltaicznym ma być wykorzystywana przez lokalne centrum sportowe.


Instalacja fotowoltaiczna, którą chce zbudować Starostwo Powiatowe w Staszowie, będzie zasilać w energię oddane niedawno do użytku Centrum Sportu skłądające się m.in. z dwóch basenów i hali sportowej. Władze Starostwa szacują, że energia z systemu PV będzie zaspokajać ok. 80% zapotrzebowania generowanego przez zasilane w nią budynki i zostanie wykorzystywana m.in. do zasilania systemu wentylacji.

Jak informuje Polska Agencja Prasowa powołując się na starostę staszowskiego Andrzeja Karuzela, projekt systemu fotowoltaicznego jest już gotowy, a koszt inwestycji, w sprawie której przetarg zostanie ogłoszony w marcu, ma wynieść ok. 0,5 mln zł.

PAP podaje, że władze Starostwa Powiatowego w Staszowie z realizacją projektu wstrzymują się do podania ostatecznych założeń nowego systemu wsparcia dla operatorów małych systemów fotowoltaicznych, co wskazuje, że energia produkowana przez system PV w Staszowie ma docelowo trafiać także do sieci.

- Czekamy jeszcze na ostateczną decyzję w sprawie definicji małych producentów energii z OZE, którzy będą mogli skorzystać z zielonych certyfikatów. Przymiarki z definicją były do 30-40 kW a nasza instalacja jest zaprojektowana na 50 kW. Jeśli taka definicja by przeszła, musielibyśmy instalacje rozdzielić - dla centrum sportu i osobno dla szkoły - Polska Agencja Prasowa cytuje Andrzeja Karuzela

Źródło: PAP